Maloseriová výroba strojů

Nedílnou součástí firmy InoTEX s r.o. je středisko 4, zabývající se zakázkovou malosériovou a kusovou strojírenskou výrobou.

Historie střediska

Náplní tohoto střediska byly vždy aktivity chápané jako podpůrné činnosti pro aplikace nových technologií textilního zušlechťování. Zhruba od roku 1970 lze hovořit o systematickém budování střediska schopného zajistit výrobu zařízení pro textilní laboratoře a zkušebny, úpravy provozních strojů apod. Kromě toho byla řešena řada individuálních požadavků zákazníků, např. návrhy a realizace chemických stanic. Ve středisku byly též realizovány některé složitější zakázky pro využití mimo textilní průmysl. Na základě požadavků ČSAV v Praze zde byla vyrobena dvě kompletní zařízení na výrobu kontaktních čoček. V 90. letech, vzhledem k otevření trhů, byly rozšířeny naše možnosti o nové kooperační vztahy s jinými výrobci a dodavateli, což se příznivě projevilo v konečném provedení výrobků.

Současný výrobní program

  • Maloseriová a kusová výroba náhradních dílů pro textilní stroje

  • Šicí stroje v několika provedeních dle požadavků

  • Výroba klasifikačních a adjustačních stolů

  • Zátěrové adaptéry pro sušící a fixační stroje

  • Výroba myček a prohlížeček rotačních šablon pro tiskařské stroje

  • Nerezové zásobníky a nádrže včetně míchadel, přímého a nepřímého ohřevu, měření teplot a koncentrací pro barevny, úpravny a chemické stanice

  • Výroba a servis zařízení pro textilní laboratoře a zkušebny

  • Jednoúčelová výrobní zařízení pro textilní a automobilový průmysl

Zařízení vyráběná ve firmě inoTEX s.r.o.

Stručný popis námi vyráběných zařízení, která jsou dodávána buď ve standardním provedení nebo v provedení dle zvláštních požadavků zákazníka. Poklepáním na obrázek dostanete jeho zvetšenou podobu.

Šicí stroje

InoTEX vyrábí dva základní typy šicích agregátů PSS-1 a PSS-3.

PSS-1

je osazen šicí hlavou Union Speciál, typ 39500 QPZ. Toto provedení je určeno pro slabší druhy materiálů. Pojezd je poháněn převodovým elektromotorem s řetězovým převodem v obou směrech. Rychlost pojezdu je řízena frekvenčním měničem. Zařízení může být vybaveno pneumatickou přítlačnou lištou.

Technická specifikace:

Šíře švu: 9,5 mm Tl. tkaniny max: 2,5 mm Šíře zboží standardně do 3 400 mm, na přání zákazníka i větší.

PSS–3

je osazen šicí hlavou Union Speciál, typ 81500. Toto provedení je určeno pro silnější druhy materiálů. Zařízení je vybaveno samostatným řezacím zařízením a může být též vybaveno pneumatickou přítlačnou lištou. Rychlost pojezdu je řízena frekvenčním měničem.

Technická specifikace:

Šíře stehu: 19 mm Tl. tkaniny max.: 16 mm Šíře zboží standardně do 3 400 mm, na přání zákazníka i větší.

Klasifikační stůl

Zařízení je určeno pro prohlídku, klasifikaci a nabálení tkanin na roličku nebo velkonábal. Zboží je odebíráno z velkonábalu nebo ze skladů na paletě. Je vedeno přes prosvětlenou desku, kde se provádí prohlídka a označování chyb. Za deskou je tkanina vedena na stoupavý navíječ, kde se vytváří návin na papírovou dutinku nebo velkonábal.

Stroj je vybaven měřením délky s možností předvolení délky návinu.
Po navinutí zvolené délky se stroj zastaví. Pro příčné dělení tkaniny je stroj vybaven elektrickými nůžkami s ručním posuvem na vodícím vozíku. Pro zajištění stranově urovnané tkaniny je stroj vybaven systémem stranového posuvu dutinky, což je výhodné zejména při zboží uloženém na paletách. Rychlost stroje je plynule regulovatelná a je možný i zpětný chod v délce cca 3m.

Zátěrový adaptér

Zařízení se používá jako doplněk napínacích sušících a fixačních strojů ( NSF ), který umožňuje zhotovení zátěrových popřípadě nánosových úprav tkanin technikou vzdušné stěrky s následným sušením v NSF. Je jím možné zhotovit zátěry různých apretačních prostředků ve formě past nebo pěn přímým zátěrem štětkou do tkaniny, popř. nanášet vrstvu pěny na tkaninu. Jako zvláštní příslušenství se dodává pojízdné čerpadlo zátěrových past.

Myčka šablon

Zařízení je určeno k mytí rotačních tiskařských šablon v textilním průmyslu. Myčka je vyrobena z korozivzdorného materiálu a umožňuje mytí dvou kusů šablon současně. Hlavní součástí je nerezová vana se dvěma trny k navlečení šablon a dvou párů rotačních kartáčů s posuvným mechanizmem. Trny jsou osazeny tryskami pro čištění vnější i vnitřní strany současně.

Zařízení pro barevny, úpravny, chemické stanice

Firma INOTEX provádí kompletní návrhy a následné realizace chemických stanic s dávkováním a mícháním pracovních lázní, hlídání hladiny, měřením teplot a koncentrací apod. Jsme schopni zabezpečit i kompletní práce při přípravě instalací jako jsou rozvody médií. To zahrnuje výrobu nerezových zásobníků a nádrží, míchadel, přímého a nepřímého ohřevu atd.

Firma vyrábí různé velikosti míchadel v provedení sloupovém nebo nástěnném. Dále vyrábíme pojízdná čerpadla určená pro čerpání chemických látek.


Výroba a servis zařízení pro textilní laboratoře

INOTEX ve spolupráci s firmou ATELIER TECHNIK vyrábí laboratorní FOULARD. Zařízení slouží k laboratornímu barvení a ždímání vzorků tkaniny. Foulard je dvouválcový, přičemž válce lze nastavit vertikálně i horizontálně. Šíře válců 500 mm. Tvrdost válců lze objednat. Rychlost stroje je 0 – 40 m / min, plynule nastavitelná. Přítlak mezi válci je vyvolán pneumaticko – hydraulickým převodníkem s možností nastavení definovaného přítlaku.